Поганий господар вирощує бур'ян,

Хороший вирощує рис.

Розумний культивує грунт,

А далекоглядний виховує працівника.

І. Іманцумі

Управління сучасним закладом дошкільної освіти – непростий процес. Він складається із доцільного вибору цілей та завдань; вивчення та глибокого аналізу досягнутого рівня освітньої діяльності; системи раціонального планування та проектування розвитку всіх внутрішніх систем закладу; виявлення та впровадження перспективного педагогічного досвіду, використання досягнень науки та практики щодо формування професійної компетентності педагогів. Від якості процесу управління залежить якість результату діяльності закладу. Успішність виконання завдань розвитку освіти  значною мірою залежить від наполегливої праці всіх працівників.

Методична робота – це систематична, колективна та індивідуальна діяльність педагогічних працівників, спрямована на вдосконалення їхньої кваліфікації та професійної майстерності. Вона вимагає постійної уваги й клопіткої, безперервної роботи педагогів, бо саме її результати можуть значно підвищити рівень освіти. Методична робота має цілісну систему дій і заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації та професійної майстерності кожного педагогічного працівника, розвиток його творчого потенціалу. Однак треба зазначити, що вирішити ці багатопланові завдання підвищення кваліфікації педагогічних кадрів можна лише через створення оптимальної системи методичних заходів та надання педагогам права вільного вибору тих форм, які максимально враховують їхні потреби, запити та інтереси.

Методична робота сьогодні має бути:

- організована на якісно новому рівні;

- відповідати сучасному соціальному замовленню суспільства та держави (оперативність та мобільність);

- мати випереджальний, аналітичний і творчий характер (прогнозування, діагностування);

- базуватися на принципах науковості, системності, послідовності, наступності, конкретності;

- будуватися на діагностичній основі, диференційовано, з урахуванням запитів кожного педагога 9бути практичною).

Головна мета методичної роботи – не лише надання реальної дієвої допомоги педагогічним працівникам у підвищенні рівня їхньої професійної майстерності згідно з проблемами, над якими працює заклад, а й активізація творчого потенціалу кожного вихователя, необхідність усвідомлення вихователем потреби у підвищенні свого фахового рівня.

Головними завданнями діяльності методичної роботи у закладі дошкільної освіти  є:

- забезпечення цілеспрямованого методичного навчання всіх категорій педагогів;

- здійснення диференційованого підходу до вибору форм і засобів навчання; використання нестандартних форм організації навчання;

- удосконалення науково – теоретичної, методичної та психологічної підготовки педагогів;

- стимулювання педагогів до самоосвіти, активізація їхньої творчої ініціативи;

- реалізація ідей дитиноцентризму, яка орієнтує педагога на визнання пріоритету розвитку дошкільника як особистості, зокрема його соціально – моральної складової як основної.

Планування методичної роботи

План методичної роботи освітнього закладу складається на один навчальний рік і спрямовується на поліпшення науково – теоретичної, методичної та практичної підготовки вихователів. Участь у методичній роботі є професійним обов’язком кожного педагогічного працівника.

Використання різних форм методичної роботи:

Групові форми роботи:

- творча група;

- ініціативна група;

- консультації;

- методичні об’єднання;

- школа ППД;

- школа молодого вихователя;

- клуб творчих вихователів.

Індивідуальні форми роботи:

- самоосвіта;

- анкетування;

- творчі звіти;

- атестація;

- наставництво;

- консультування.

Масові форми роботи:

- конкурси, вікторини, колективні перегляди, методичний ринг, педагогічний ринг, консультації, педагогічні читання;

- семінар – практикум, проблемний семінар, теоретичний семінар, науково – практичний семінар, психологічний практикум;

- ярмарок педагогічних знахідок, творча лабораторія, методичний міст, психолого – педагогічний тренінг, фестиваль педагогічної творчості.

Метою роботи колективу є забезпечення цілісного розвитку дитини, розвиток її творчої спрямованості, розкриття потенційних можливостей та визнанні унікальності ролі дошкільного дитинства в становленні особистості.

В нашому освітньому закладі створено свій стиль, традиції та особливості організації навчально - виховного процесу. Достатньо заглянути в затишні групи, поспілкуватися з маленькими "чомусиками" і одразу стане зрозуміло, що тут працюють творчі люди, для яких любов до дітей є сенсом життя.