Все про безпеку дитини

Здоров'я - це найважливіше, що є в житті кожної людини.

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСОБИСТОЇ БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ

Життя потребує від наших дітей вміння орієнтуватись і знаходити вихід з непередбачених ситуацій.  Чим менше у дитини знань, тим більше небезпеки з боку оточуючого середовища.

Щоб вберегти дитину від біди, треба пам'ятати та дотримуватись наступних правил:
– не залишати дітей дошкільного віку самих, навіть на короткий час;
– вчити дитину користуватися дверним вічком;
– не дозволяти відчиняти двері незнайомим людям, навіть одягненим у міліцейську форму;
– вчити користуватися телефоном для виклику служб 101, 102, 103, 104;
– забороняти підбирати на вулиці незнайомі предмети – вони можуть бути небезпечними;
– забороняти бавитися ріжучими, гострими та вибухонебезпечними предметами;
– не дозволяти користуватися ліфтом без супроводу дорослого родича;
– запобігати формуванню в дитині жорстокого ставлення до тварин;
– не дозволяти дражнити тварин;
– не дозволам вмикати електроприлади за відсутності дорослих;
– не дозволяти виходити на балкон, відчиняти вікна;
– не дозволяти визирати у відчинене вікно;
– вчити дітей звертатися по допомогу до відповідних органів;
– вивчити з дитиною домашню адресу або вкладати в кишені «особисту картку» з даними дитини.

Алгоритм дій для вихователів у

разі проведення занять і увімкнення сигналів тривоги,

що розроблений на основі рекомендацій ДСНС України

У закладі дошкільної освіти створені відповідні умови та проведені попередні заходи з підготовки всіх учасників освітнього процесу, а саме:
  1. Ознайомлення з місцем розташування укриття фонду захисних споруд цивільного захисту, правилами поведінки під час переміщення до укриття та перебування в ньому.
  1. Пояснення дій, що передбачені Планом реагування на надзвичайні ситуації або Інструкції закладу.
  1. Обговорення необхідних речей, які учасники освітнього процесу повинні взяти з собою в укриття.
  1. Розподіл учасників освітнього процесу в укриттях здійснюється з урахуванням місткості та розташування. Встановлення знаків напрямку руху до укриття для швидкого та безпечного переміщення.

Почувши сигнал оповіщення необхідно організувати переміщення учасників освітнього процесу у супроводі вихователя і відповідальної особи, яка після завершення небезпеки та оголошення відміни сигналу організовує повернення учасників освітнього процесу до запланованих заходів, а також перевіряє наявність вихованців в укритті та у приміщенні закладу освіти після завершення небезпеки.

У випадку сигналу небезпеки:
  1. Відповідальна особа вмикає наявну систему оповіщення закладу.
  1. Вихователь організовує дітей і робить перекличку.
  1. Проводить короткий інструктаж щодо пересування закладом до укриття.
  1. Бере з собою журнал відвідування дітей та журнал відомостей про батьків.
  1. Швидко одягнутися і взяти з собою рюкзаки.
  1. Перехід до укриття колоною один за одним.
  1. Зробити повторну перекличку, повідомити адміністрацію та батьків, що перебуваєте в укритті.
  1. Після сигналу «Відбій повітряної тривоги» діти повертаються до груп.
  1. Після завершення небезпеки вихователі та відповідальні особи слідкують за тим, щоб вихід усіх учасників освітнього процесу з укриття здійснювався колонами або групами.
  1. Якщо звучить сигнал «Повітряна тривога» під час прогулянки, вихователі мають організовано вести дітей з майданчика найкоротшим шляхом до укриття.
  1. Під час перебування в укритті вихователі та відповідальні особи здійснюють заходи для комфортного та спокійного перебування дітей.
  1. Для супроводу дітей залученні помічники вихователів та інший обслуговуючий персонал.
  1. У середині захисної споруди відповідальні особи допомагають учасникам освітнього процесу швидко та спокійно зайняти місця.
  1. Усі працівники ЗДО повинні перебувати в укритті, поки не буде сигналу «Відбій повітряної тривоги».
  1. Для швидкого надання медичної допомоги залучається медична сестра.