Музична вітальня

Музика - могутній засіб всебічного розвитку дитини

і формування її духовного світу.

ГЕРЕСКУЛ

НАТАЛІЯ ВОЛОДИМИРІВНА,

музичний керівник

"Якщо ви хочете бути справжнім Педагогом,

розкрийте перед юним серцем

красу передусім у самому собі – це дуже важливо"

Василь Сухомлинський

Основні завдання музичного виховання:
1. Виховувати любов та інтерес до музики (тільки розвиток емоційної чуйності і сприйнятливості дає можливість широко використовувати виховний вплив музики).
2. Збагачувати враження дітей, знайомлячи їх у виразно організованій системі з різноманітними музичними творами і використовуваними засобами виразності.
3. Залучати дітей до різноманітних видів музичної діяльності, формуючи сприйняття музики і найпростіші виконавські навички в області співу, ритміки, гри на дитячих інструментах, знайомити з початковими елементами музичної грамоти (все це дозволить їм діяти усвідомлено, невимушено, виразно).
4. Розвивати загальну музикальність дітей (сенсорні здібності, ладо-висотний слух, почуття ритму), формувати співочий голос і виразність рухів (якщо в цьому віці дитину навчають і залучають до активної практичної діяльності, то відбувається становлення і розвиток всіх її здібностей).
 5. Сприяти розвитку музичного смаку.На основі отриманих вражень і уявлень про музику проявляється спочатку вибіркове, а потім оцінювальне ставлення до виконуваних творів.
 6. Розвивати творче ставлення до музики перш за все в такій доступній для дітей діяльності, як передача образів у музично-ритмічних рухах, пісенних імпровізаціях, в іграх і драматизації.

Основні види діяльності музичного керівника:
1. Проводити заняття у кожній віковій групі двічі на тиждень відповідно до графіка роботи. Це вимагає значної попередньої підготовки: добір й розучування музичного репертуару, необхідного для роботи, розробка й планування засвоєння програмових навичок, підготовка наочного матеріалу, приладдя, прослуховування музичних записів.
2. Планувати й проводити індивідуальні заняття з дітьми.
4. Складати та відповідати за складання сценаріїв свят, програм розваг, підготовку та їх проведення.
5. Проводити консультації для педагогів щодо музичного розвитку дітей.
6. Вести роботу з батьками, залучаючи їх до загального процесу музичного виховання.