Батькам майбутніх першокласників

Швидко промайне літо і вихованці старших груп дитячих садків переступлять поріг школи.  Батьки дітей вже зараз  поглинені турботами : купівлею шкільного приладдя, портфеля, шкільної форми, спортивного костюма, навчанням читанню, рахунку і іншим премудрощам. Якими ще потрібними уміннями треба обзавестися майбутньому учневі до початку заняття?
  1. Адекватна реакція на зауваження дорослого
Дітям, що виросли в атмосфері любові і розуміння, іноді буває складно звикнути до того, що їх не лише хвалять, але і роблять зауваження. Щоб підготувати дитину до цього, треба провести з ним підготовчу бесіду, в якій спробувати пояснити, що той, хто робить зауваження, насправді не лає, а просто хоче допомогти першокласникові змінитися і стати краще.
  1. Уміння висидіти урок
Практично нікому з 6-річних діток не під силу висидіти урок. Якщо дитина буде постійна крутиться, то він пропустить увесь учбовий матеріал. Тому уміння висидіти урок теж треба розвивати. Щоб привчити його сидіти нерухомо за партою, дозволите дитині дивитися телевізор або грати на комп’ютері стільки, скільки він захоче. У чому каверза? Поставте майбутньому учневі одноєдину умову: він повинен сидіти рівно, з правильною осанкою. Повірте, більше за півгодини не протримається!
 Крім того, проводьте уроки, на яких давайте дитині рутинні завдання.  Тривалість заняття обчислюйте так: перше – скільки висидить, а до кожного наступного додайте по 2-3 хвилини.
  1. Уміння налагоджувати стосунки в колективі
Надто багато нового “навалюється” на крихітні плечі малюка в перші дні в школі. Йому не лише треба звикнути до нової ролі, але і зайняти певне місце в шкільному колективі, налагодити відносини з однокласниками. Щоб дитина не боялася 30 незнайомців, легко вступав з ними в загальні ігри на перерві і почував себе упевнено у відсутності батьків, йому треба допомогти. Пропонуйте малюкові пограти в ролеву гру - знайомство. Нехай він принесе декілька іграшок, розсадить їх перед собою і розпочне з них знайомитися. Підказуйте йому, як правильно будувати фрази.
Зіткнувшись з подібною ситуацією в школі,  дитина  почуватиме себе комфортно і з легкістю заведе собі друзів.

ЯК ВМОТИВУВАТЬ ДОШКІЛЬНИКА

ДО НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ?

Заповіді для батьків майбутніх першокласників:
  1. 1. Починайте «забувати» про те, що ваша дитина маленька. Давайте їй посильну роботу вдома, визначте коло її обов’язків. Зробіть це м’яко: «Який ти в нас уже великий, ми навіть можемо довірити тобі помити посуд».
  2. 2. Визначте загальні інтереси. Це можуть бути як пізнавальні інтереси (улюблені мультфільми, казки, ігри ), так і життєві (обговорення сімейних проблем).
3. Не ставтеся до дитини зневажливо. Не ображайте дитину в присутності сторонніх. Поважайте почуття й думки дитини.
4. Навчіть дитину ділитися своїми проблемами. Обговорюйте з нею конфліктні ситуації, що виникли з однолітками і дорослими. Щиро цікавтеся її думкою, тільки так ви зможете сформувати в неї правильну життєву позицію.
5. Постійно говоріть з дитиною. Розвиток мовлення - запорука гарного навчання. Були в театрі (цирку, кіно) – нехай розповість, що більше всього сподобалося. Слухайте уважно, ставте запитання, щоб дитина почувала, що це вам цікаво.
6. Відповідайте на кожне запитання дитини. Тільки в цьому випадку її пізнавальний інтерес ніколи не вгасне.
7. Постарайтеся хоч інколи дивитеся на світ очима вашої дитини. Бачити світ очима іншого – основа для взаєморозуміння.
8. Частіше хваліть вашу дитину. На скарги про те, що щось не виходить, відповідайте: «Вийде обов’язково, тільки потрібно ще раз спробувати». Формуйте високий рівень домагань. І самі вірте, що ваша дитина може все, потрібно тільки допомогти. Хваліть словом, усмішкою, ласкою й ніжністю.
9. Ніколи не порівнюйте свою дитину з сусідською, з її друзями, однокласниками. Порівнюйте з тим, якою вона була вчора і якою вона є сьогодні. Це допоможе вам швидше оволодіти азами батьківської мудрості.
10. Не будуйте ваші взаємини з дитиною на заборонах. Погодьтеся, що вони не завжди розумні. Завжди пояснюйте причини ваших вимог, якщо можливо, запропонуйте альтернативу. Повага до дитини зараз – фундамент шановливого ставлення до вас тепер і в майбутньому.